29.07.2022

Завдяки сучасному ангіографу у Закарпатській обласній лікарні відновили ендоваскулярні операції (ФОТО)

У Закарпатській обласній клінічний лікарні імені Андрія Новака встановили і ввели в роботу отриманий від європейських партнерів ангіограф – апарат, який дозволяє на сучасному рівні обстежувати і лікувати судини різних органів і систем, зокрема проводити ендоваскулярні операції. Минулого тижня судинними хірургами Закарпатської обласної лікарні спільно зі спеціалістами Центру ендоваскульрної хірургії м. Хмельницького виконано 4 складні ендоваскулярні втручання мешканцям краю.

«Було прооперовано чотирьох хворих. Двоє з них – з ураженням клубових артерій, і двоє – з ураженням стегнових та підколінних артерій.  Результати хороші, усім пацієнтам відновлено кровопостачання кінцівок, - розповідає завідувач судинного відділення Закарпатської обласної клінічної лікарні ім. А.Новака Юрій Левчак. – Один з цих випадків –  це пацієнт, проконсультований мною два місяці тому. У нього була запущена хвороба. Він переніс інсульт, інфаркт, мав надлишкову вагу, тобто значну кількість супутніх патологій, яка обмежувала наші можливості у відкритій хірургії. Йому потрібно було робити операцію на клубових артеріях, які знаходяться в тазі. Ці артерії були в нього закупорені, як наслідок – виражене знекровлення кінцівки. У хворого нога боліла і в день, і вночі, а також під час ходьби.

Якщо робити відкриту операцію, то потрібно було б робити доступ розрізом через передню черевну стінку, із загальною анестезією. А так як хворий переніс інсульт та інфаркт, то відкрите втручання могло завдати серйозних ускладнень. Тож пацієнту ми зробили операцію ендоваскулярним методом. Під час неї не було зроблено розрізів, а був тільки один прокол з доступом через плечову артерію. Тобто, ми зайшли в плечову артерію, через дугу аорти спустилися до низу, пройшли місце закупорки, розширили його, поставили там стент, витягнули та запломбували дірочку у плечовій артерії. Перед втручанням  пацієнту була виконана діагностична артеріографія, було  чітко локалізовано ураження, його протяжність та характер.  Операція виконувалася під місцевою анестезією, тривала близько години, хворий її переніс добре, і через декілька  днів був виписаний зі стаціонару».

Фото №1 - ураження клубової артерії (критичне звуження артерії); Фото №2 - момент розширення вузького місця спеціальним балоном (14 атмосфер у балоні)

За словами Юрія Левчака, ендоваскулярні втручання при всій технічній складності значно легше переносяться хворими. Пацієнтами, кому здебільшого можна робити операції цим методом, є хворі з  облітеруючим  атеросклерозом. «Ми можемо брати також хворих з супутніми патологіями. Але бувають і випадки, коли в пацієнтів, наприклад із захворюваннями нирки, є певні обмеження для введення контрастної  речовини. Для цього робляться певні обстеження. Якщо, немає обмежень по  введенню  контрастної речовини, то в принципі ці втручання можна виконувати всім», - зауважив Юрій Левчак.

                                                                                                                                                                                                                                 Розмовляла  Вікторія Андрусяк

Сподобалось? Поділіться з друзями
Записатись до лікаря Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне