Закарпатську клінічну лікарню ім. Андрія Новака відвідали депутати Івано-Франківської обласної ради

У четвер 1 лютого, для знайомства та обміну досвідом Закарпатську обласну клінічну лікарню імені Андрія Новака відвідали депутати Івано-Франківської обласної ради. Під час зустрічі в прес-центрі медзакладу їм презентували успішно реалізований Закарпатською обласною лікарнею грантовий проект під назвою «Транскордонний обмін знаннями щодо методу мініінвазивної хірургії та сучасного лікування» у рамках програми транскордонного співробітництва HUSKROUA (Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна).

За словами заступника директора лікарні Олександра Матьовки, в рамках проекту закуплено та вже введено в роботу сучасну лапароскопічну стійку, яка розширює хірургічні можливості в гінекології і торакальній хірургії, та рентгенівський апарат С-арку, що застосовуються в  мініінвазивній хірургії в тих випадках, коли потрібна рентген-візуалізація, наприклад у травматології.

Також під час зустрічі, були обговорені майбутні проекти, в яких братиме участь Закарпатська обласна клінічна лікарня. Зокрема, це співпраця з лікарнею швидкої допомоги «Dr Constantin Opris» у місті Бая-Маре (Румунія), куди в листопаді минулого року їздила делегація медзакладу у складі директора Юрія Яцини, лікарів Патриції Болдижар, Юрія Левчака та Олександра Бучока.

На завершення зустрічі співавтор книги «Документальна історія лікарні імені Андрія Новака в Ужгороді» Йосипа Турак провів гостям екскурсію в музеї історії лікарні, а директор медзакладу Юрій Яцина показав делегації автентичний герб міста Ужгорода, розміщений на фронтоні корпуса «В» лікарні і відреставрований у 2005 році.

Вікторія Андрусяк

Сподобалось? Поділіться з друзями
Записатись до лікаря Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне