21.11.2022

Відзначаємо 173 роки від дня народження Андрія Новака

Відомий закарпатський медик народився 21 листопада 1849 року  в селі Руське Поле Тячівського району. Спочатку навчався в Тячеві, а згодом – у гімназіях Мукачева, Сотмара та Ужгорода. Незабаром вступив на медичний факультет Віденського університету, а згодом перевівся у Будапештський університет, який закінчив у 1872 році, одержавши диплом хірурга, офтальмолога та акушера.

У 1872 році на території Закарпаття була епідемія холери. Тому молодого Новака було направлено в Ужгород для боротьби з нею. У 1873 році очолив Ужгородську лікарню (нині – Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. Андрія Новака).

Андрій Новак заснував першу Ужгородську акушерську школу, розбудовував лікарню, займався публіцистичною діяльністю. Очолював медзаклад 54 роки. Помер Андрій Новак у 90-річному віці (1940 року).

За життя Андрій Новак отримав визнання: став кавалером ордена Франца Йосифа, почесним громадянином Ужгорода, його іменем в обласному центрі Закарпаття названо вулицю.

У 2002 році в  пам'ять про видатного медика, з ініціативи адміністрації медзакладу у скверику лікарні було встановлено погруддя Андрія Новака авторства скульптора Михайла Михайлюка.

24 грудня 2007 р. при лікарні створено «Фонд Андрія Новака» та відкрито «Музей історії Закарпатської обласної клінічної лікарня ім. Андрія Новака».

З 1 січня 2009 року Закарпатська обласна клінічна лікарня носить ім’я цього видатного медика.

Сподобалось? Поділіться з друзями
Записатись до лікаря Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне