01.08.2022

Офтальмохірург Зореслава Повч: «Якість обладнання в Закарпатській обласній лікарні дозволяє індивідуальний підхід до кожного хворого»

Заслужений лікар України, кандидат медичних наук Зореслава Повч у свій час обіймала посаду головного офтальмохірурга Києва. Нині Зореслава Василівна працює завідувачкою офтальмологічного відділення Київської міської клінічної офтальмологічної лікарні «Центр мікрохірургії ока» і проводить операції у відділенні отоларингології, офтальмології та щелепно-лицьової хірургії Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака. Сьогоднішня розмова із Зореславою Повч – про ситуацію із захворюванням очей та сучасний розвиток офтальмології в Україні та на Закарпатті.

  • Пані Зореславо, які вади зору є найпоширенішими серед українців? Які методи лікування цих патологій наразі доступні в Україні?
  • Найрозповсюдженішими вадами зору є і залишаються вікові зміни. Це глаукома, катаракта та патологія сітківки. Більшість патологій потребує оперативного втручання або постійного моніторингу на сучасному обладнанні. Якщо при операціях з приводу катаракти, наприклад, зір відновлюється повністю, то при більшості інших захворювань прогнози залежать від стадії, на якій звернувся по допомогу пацієнт. На сучасному етапі розвитку офтальмології суттєву роль відіграє наявність та якість діагностичної апаратури для раннього виявлення, спостереження та своєчасного скерування на хірургічні втручання пацієнтів з очною патологією.
  • Які операції на оці проводяться в Закарпатській обласній клінічній лікарні ім. А.Новака?
  • Наразі проводяться усі види малоінвазивних оперативних втручань при катаракті (у тому числі ускладнені випадки: травматична, набухаючи катаракти, підвивихи кришталика), глаукомі (будь-якою методикою, в залежності від типу та стадії глаукомного процесу, у тому числі з імплантацією штучних дренажних пристроїв), будь-які види операцій з приводу видалень новоутворень і ті, що потребують пластичної хірургічної корекції.

  • Розкажіть про офтальмологічне обладнання у Закарпатській обласній лікарні та роботу своїх колег. Який потенціал у закладу?
  • Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А.Новака обладнана усім необхідним за останніми світовими стандартами. Як діагностичною апаратурою, так і найсучаснішим операційним обладнанням. Прийом, консультації та ведення хворих проводять провідні фахівці-офтальмологи. Якість та рівень апаратури дозволяє виявити зміни на початковому етапі захворювання, індивідуально підійти до кожного хворого та розробити особисту програму спостереження та лікування. Нажаль, більшість патологій потребує оперативного лікування на певній стадії захворювання задля збереження зору. Варто зауважити, за остання місяці Закарпатська обласна клінічна лікарня ім. А.Новака закупила значну кількість сучасної апаратури та суттєво переобладнала діагностичне відділення та операційну, яка нині обладнана всім необхідним. Одне з останніх надбань – новітній ОСТ-прилад, що дозволяє провести повну діагностику стану сітківки та зорового нерву. Ці обстеження виконуються безкоштовно за електронним направленням та дозволяють своєчасно виявити патологію і запобігти сліпоті.

                                                                                                                                                                                                                                         Розмовляла Вікторія Андрусяк

Сподобалось? Поділіться з друзями
Записатись до лікаря Поставити запитання Порушення зору +aA Збільшити шрифт -aA Зменшити шрифт
Вiдбiрне